Apie mus

sėklininkystės ūkis

apie mūsų šeimos ūkį

Valeikos ūkis – ekologinis šeimos ūkis, gyvuojantis jau daugiau nei 20 metų ir įsikūręs Mikėnų kaime, Ukmergės rajone. Vos tik pradėję ūkininkauti, specializavomės į sėklininkystę – kokybiškų, sertifikuotų grūdų dauginimą, selekciją ir atrinkimą.

Prieš dvylika metų praplėtę savo ūkį, nusprendėme ūkyje plėtoti ekologiją ir atsisakyti intensyvios (tradicinės) žemdirbystės, paremtos cheminių ir sintetinių medžiagų naudojimu. Iš pradžių buvo nelengva išauginti derlių be pagalbinių priemonių. Mums prireikė beveik 10 metų darbo, kol įgijome patirties, leidžiančios užauginti kokybišką ekologišką produktą. Tačiau pasiektas rezultatas atpirko sunkų ir ilgametį darbą – mums pavyko susidraugauti su gamta ir išmokti ekologijos.

ekologiški produktai

Laikui bėgant, ėmė atsirasti vis daugiau neigiamos informacijos apie maisto produktus ir jų kokybę parduotuvėse. Dėl to iškilo klausimas – kodėl turiu pirkti maistą, jei jį auginu pats, be to, ekologišką?

Taip kilo idėja perdirbti ūkyje užaugintą produkciją į galutinį produktą savo reikmėms, kadangi mūsų šeimoje vyrauja atsakingas požiūris į sveikatą ir vartojamus maisto produktus. Mes norėjome pasigaminti tikrų, natūralių, ekologiškų produktų, kuriuos būtų galima drąsiai valgyti, nesijaudinant dėl maiste esančių žalingų priedų.

Kadangi mūsų ūkio specializacija nuo pat pradžių buvo sėklininkystė, užauginti grūdai buvo ir yra valomi bei rūšiuojami, kol gaunama kokybiška, atrinkta produkcija, atitinkanti keliamus reikalavimus, todėl tapo nesunku pasigaminti miltų.

Taigi, pirmieji mūsų produktai ir buvo miltai; Iš pradžių gaminome pilno grūdo kvietinius ir ruginius miltus, vėliau atsirado ir valcuota rūšinė produkcija – aukščiausios, pirmos ir antros rūšies miltai.